Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin Forum
Autor Wiadomość
Danolarian 
Danolarian


ID: 484
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 544
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-08-21, 17:56   Regulamin Forum

Regulamin Forum


1. Informacje ogólne

1.1 Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z forum internetowego, należącego do klanu Zakon Ciemności, znajdującego się pod adresem www.zakonciemnosci.pl
1.2. Warunkiem korzystania z forum jest dobrowolne zaakceptowanie przez Użytkownika postanowień regulaminu forum, co zostaje wyrażone poprzez rejestrację. Korzystanie z forum oznacza również, że uważnie zapoznał się on z treścią regulaminu.
1.3. Użytkownikiem jest każda osoba zarejestrowana na forum.
1.4. Rejestrując się na forum, Użytkownik zobowiązany jest do użycia jako loginu, nazwy jaką posługuje się w grze, w celu jej identyfikacji.
1.5. Gdy nazwa ta jest inna, wymaga się uzupełnienia w profilu rubryki: "Tytuł użytkownika: To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.", o używany nick w grze. Jednocześnie należy dbać o aktualność informacji zawartych w tej rubryce.
1.6. Użytkownik może poprosić o zmianę nazwy swojego loginu na forum, w celu dostosowania go do aktualnie używanej nazwy w grze.


2. Zasady korzystania z forum

2.1. Korzystanie z forum możliwe jest wyłącznie po zalogowaniu się.
2.2. Zabroniona jest rejestracja/wykorzystywanie więcej niż jednego konta przez jednego Użytkownika. W przypadku stwierdzenia naruszenia niniejszego przepisu wszystkie konta mogą zostać zablokowane/usunięte.
2.3. Użytkownicy posiadający wspólne IP muszą o tym fakcie powiadomić Administrację.
2.4. Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z forum w sposób zgodny regulaminem forum, z prawem oraz dobrymi obyczajami.
2.5. Niedopuszczalne jest, w każdym miejscu na forum, zamieszczanie wpisów:
- naruszających zasady pisowni języka polskiego,
- nie zawierających merytorycznej treści,
- sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami,
- wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej,
- propagujących przemoc, nagannie moralnych, o charakterze pornograficznym,
- sprzecznych z zasadami współżycia społecznego, naruszające standardy etyczne,
- obraźliwych, będących pomówieniami, czy też nastawionych na wywołanie kłótni (trolling).


Tematy

2.6. Przed założeniem tematu Użytkownik jest zobowiązany do sprawdzenia, czy nie istnieje podobny lub taki sam wątek. Powtarzające się tematy będą usuwane.
2.7. Nowy temat powinien mieć klarownie i zrozumiale określony tytuł, który wyraźnie wskaże przedmiot dyskusji.
2.8. Nazwy typu "Pomocy", "Problem", itp., zostaną zmienione przed Administrację, a w skrajnych przypadkach temat zostanie usunięty.
2.9. Temat należy założyć w odpowiednim miejscu, w innym wypadku zostanie przeniesiony do właściwego działu. Nagminne zakładanie wątków w niewłaściwych działach skutkować będzie ich usunięciem.


Posty

2.10. Użytkownik publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za poglądy i treści zamieszczane przez Użytkowników.
2.11. Użytkownik powinien formułować myśli zwięźle i przejrzyście, unikać błędów ortograficznych, niedbałych oraz niezrozumiałych wypowiedzi, a także używać skrótów i alternatywnych form słów tylko wtedy, gdy są pospolite.
2.12. Zabronione jest umieszczanie wpisów krótszych niż jedno zdanie, zawierających same emotikony lub wielkie litery, nie wnoszących nic do tematu lub jedynie powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
2.13. W szczególności zabrania się wpisów służących sztucznemu zwiększaniu licznika napisanych postów. Złamanie tego przepisu skutkować będzie usunięciem postów.
2.14. Sprawy prywatne lub skierowane do określonego Użytkownika, a niezwiązane z tematem wątku, Użytkownicy powinni kierować bezpośrednio do siebie za pośrednictwem prywatnej wiadomość (PW).


Czat

2.14. Wyjątkowo w tym miejscu dozwolone są wypowiedzi krótsze niż jedno zdanie oraz składające się z samych emotikon lub wielkich liter.
2.15. Zabronione jest natomiast pisanie więcej jak dziesięciu wiadomości pod rząd oraz używanie dużej ilości emotikon w jednej wypowiedzi (zajmujących całe okno czatu).


3. Moderatorzy i Administratorzy

3.1. Administratorem jest osoba będąca jednocześnie właścicielem forum.
3.2. Moderatorem jest osoba wyznaczona przez Administratora.
3.3. Moderatorzy i Administratorzy stanowią władzę na forum. Należy bezwarunkowo i bezdyskusyjnie stosować się do ich poleceń. Mają oni prawo oraz obowiązek:
- wydawać zalecenia użytkownikom, co do korzystania z forum w zgodzie z obowiązującym regulaminem oraz określać zasady uczestnictwa w danym dziale/poddziale, przy pomocy przyklejonych tematów "zasady zakładania tematów",
- dostosować treść forum, aby była zgodna z zasadami określonymi w regulaminie, poprzez edycję lub usunięcie nazw użytkowników, tytułów, tematów, wypowiedzi, awatarów oraz podpisów,
- udzielać upomnień i ostrzeżeń oraz blokować użytkowników, którzy nie stosują się do przepisów,
- zablokować konto Użytkownika na stałe, w sytuacji powtarzających się lub rażących naruszeń regulaminu oraz niestosowania się do poleceń.

3.4. Skargi na pracę Moderatorów i Administratorów można zgłaszać poprzez założenie odpowiednio zatytułowanego tematu w dziale "Forum".
3.5. Lista aktualnych Moderatorów i Administratorów dostępna jest po kliknięciu odnośnika Osoby odpowiedzialne za forum na stronie głównej, w sekcji "Statystyki i opcje forum".


4. Kary

4.1. W stosunku do Użytkownika naruszającego zasady określone w regulaminie, Moderatorowi i Administratorowi przysługuje prawo do zastosowania następujących kar:
- upomnienie - przez które rozumie się zwrócenie uwagi w poście, prywatnej wiadomości lub na czacie,
- ostrzeżenie - przez które rozumie się nałożenie kary skutkującej pojawieniem się odpowiedniej informacji przy awatarze Użytkownika,
- zawieszenie konta - przez które rozumie się czasowe lub permanentne zablokowanie możliwości zakładania tematów, pisania postów lub pisania na czacie,
- zablokowanie konta - przez które rozumie się czasowe lub permanentne zablokowanie możliwości wejścia na forum,
- Usunięcie konta - przez które rozumie się całkowite usunięcie konta Użytkownika.

4.2. Zebranie siedmiu ostrzeżeń skutkuje zablokowaniem możliwości zakładania tematów, pisania postów oraz rozmów na czacie. Natomiast ośmiu - zablokowaniem konta.
4.4. Kwestia interpretacji wykroczenia i przyznania odpowiedniej kary należy do
Moderatora i Administratora.
4.5. Osoby nie stosujące się do przepisów określonych w niniejszym regulaminie, łamiące je wielokrotnie lub w rażący sposób, a także te, które z innych przyczyn uznane zostaną przez Moderatora lub Administratora za mające negatywny wpływ na funkcjonowanie forum, mogą zostać zablokowane na stałe bez ostrzeżenia.
4.6. Użytkownikowi przysługuje możliwość odwołania się od decyzji administracyjnej. W takim wypadku należy założyć odpowiednio zatytułowany temat w dziale "Forum". Jeżeli zostanie nałożona czasowa lub permanentna blokada zakładania tematów/wchodzenia na forum, odwołanie może zostać zgłoszone w grze.


5. Postanowienia końcowe

5.1. Brak znajomości regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
5.2. Wszelkie próby obejścia regulaminu będą traktowane jako jego bezpośrednie złamanie.
5.3. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają postanowienia Moderatora lub Administratora.
5.4. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany oraz aktualizacji regulaminu.
5.5. Po ukazaniu się w dziale "Forum" informacji o zmianach w regulaminie, Użytkownik powinien niezwłocznie zapoznać się z nową wersją, gdyż dalsze korzystanie z forum po takim ogłoszeniu stanowi bezwarunkową akceptację nowej treści.
5.6. W przypadku niezaakceptowania zmian w regulaminie, Użytkownik powinien niezwłocznie powiadomić Administratora o takiej decyzji. Oświadczenie o niezaakceptowaniu zmian w regulaminie pociągnie za sobą usunięcie konta Użytkownika.
5.7. Regulamin jest własnością klanu Zakon Ciemności. Wszelkie próby kopiowania całości lub części są zabronione.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 9